Deklaracja dostępności
Wstęp
Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://sp8-miastozgierz.2clicks.pl.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Na stronie znajdują się odnośniki do stron zewnętrznych, które nie są w pełni dostępne cyfrowo.
- Część plików do pobrania (doc., pdf) nie są dostępne cyfrowo. Aktualnie trwają prace nad konwersją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo.
- Część zdjęć nie jest dostępna cyfrowo (nie posiada tekstu alternatywnego). Aktualnie trwają prace nad opisem
i zamieszczeniem opisów do zdjęć. - Filmy nie są dostępne cyfrowo (nie posiadają napisów dla osób niedosłyszących i głuchych). Obecnie trwają prace nad przygotowywaniem i zamieszczaniem napisów do filmów.
- Niektóre informacje przedstawione są wyłącznie w postaci graficznej (np. plakaty promujące szkołę).
- Formularz kontaktowy nie ma etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób, które korzystają z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.
- Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które
z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia:
Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji dostępności: 2024-10-01
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Liliana Sobieska- Jędruszczak, sekretariat.sp8@miasto.zgierz.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 427165450. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu mieści się w dwóch budynkach:
przy ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego 4
przy ul. Bolesława Leśmiana 1
Opis dostępności wejścia do budynku przy ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego 4
Główne wejście do szkoły znajduje się od strony ul T. Boya Żeleńskiego 4. Drugie wejście do szkoły o charakterze technicznym mieszczące się w szczycie budynku znajduje się od strony podwórka. Kolejne dwa wyjścia z budynku prowadzą na boisko szkolne, które znajduje się po stronie południowej. Przy głównym wejściu do szkoły znajduje się dzwonek do pracownika dyżurującego przy wejściu. W przedsionku umieszczony jest domofon, którym można przywołać pracownika świetlicy szkolnej w celu odebrania dziecka.
Opis dostępności korytarzy i schodów
Klatki schodowe wyposażone są w schody i poręcze. Korytarze wewnątrz budynku nie są przestronne. Toalety znajdują się przy salach lekcyjnych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Szkoła nie dysponuje w tej lokalizacji miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego. Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego, zobowiązane są do zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem oraz dokonania zgłoszenia w celu umówienia wizyty.
W budynku nie ma udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności wejścia do budynku przy ul. Bolesława Leśmiana 1
Do budynku prowadzą dwa główne wejścia od ul. B. Leśmiana 1. Pierwsze wejście wyposażone jest w domofon, który obsługują dyżurujący pracownicy szkoły. Drugie wyposażone w podjazd przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych. Kolejne wejście boczne wyposażone w podjazd prowadzi z oznakowanego miejsca parkingowego na parter szkoły. W budynku znajduje się okazjonalnie wykorzystywane jedno wejście do szkoły i trzy wyjścia na teren zielony oraz patio szkolne z możliwością dojazdu (tylna brama wjazdowa).
Opis dostępności korytarzy i schodów
Dla osób niepełnosprawnych dostępne są przestronne korytarze i pomieszczenia na parterze (sale lekcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, jadalnia, sale gimnastyczne i zaplecze sportowe, toalety dla niepełnosprawnych) Do pomieszczeń na I i II piętrze prowadzą schody dwuetapowe. Brak windy i podjazdów. Pomieszczenia na I i II piętrze szkoły są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach, ponieważ szkoła posiada do dyspozycji schodołaz. W szkole nie ma pętli indukcyjnych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Miejsce takie znajduje się przy bocznym wejściu do budynku od wjazdu z ulicy Kamiennej i jest specjalnie oznakowane.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego. Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego, zobowiązane są do zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem oraz dokonania zgłoszenia w celu umówienia wizyty.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848