2A I 2B W ,,STAJNI U LUSI”
2 czerwca 2025r. klasy 2a oraz 2b wybrały się na wycieczkę do ,,Stajni u Lusi” w Konarzewie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wypieku chleba oraz wyrobu produktów spożywczych z krowiego mleka. W czasie pobytu na wsi nie zabrakło kontaktu z naturą. Dzieci odwiedziły pole i łąkę, siały zboża, zbierały siano, karmiły konie, owce i króliki. Po degustacji przygotowanego przez siebie pieczywa, masła i sera przystąpiły do tworzenia glinianej ceramiki. Powstały dzbanki, kubeczki, talerzyki, serca, które uczniowie zabrali ze sobą do domu. Dzieci będą długo pamiętać pobyt w wiejskiej zagrodzie oraz smak zdrowych, ekologicznych, własnoręcznie wykonanych produktów.
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!