2A I 2B W ,,STAJNI U LUSI”

Ocena 0/5
prace w polu

2 czerwca 2025r. klasy 2a oraz 2b wybrały się na wycieczkę do ,,Stajni u Lusi” w Konarzewie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wypieku chleba oraz wyrobu produktów spożywczych z krowiego mleka. W czasie pobytu na wsi nie zabrakło kontaktu z naturą. Dzieci odwiedziły pole i łąkę, siały zboża, zbierały siano, karmiły konie, owce i króliki. Po degustacji przygotowanego przez siebie pieczywa, masła i sera przystąpiły do tworzenia  glinianej ceramiki. Powstały dzbanki, kubeczki, talerzyki, serca, które uczniowie zabrali ze sobą do domu.  Dzieci będą długo pamiętać pobyt w wiejskiej zagrodzie oraz smak zdrowych, ekologicznych, własnoręcznie wykonanych produktów. 

Galeria zdjęć

warsztaty pieczenia chleba przejazd wozem prace w polu pieczenie chleba młócenie zboża karmienie zwierząt
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności