W ŚWIECIE PRAWA I PARAGRAFÓW
Dnia 21.05.2026 r. uczniowie klasy 8 D wybrali się na Uniwersytet Łódzki na Wydział Prawa i Administracji. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej przygotowanej przez studentów, dzięki czemu mogli zobaczyć, jak wygląda praca sądu w praktyce. Obserwowali przebieg rozprawy oraz działania wszystkich osób biorących udział w procesie. W trakcie rozmowy ze studentami dowiedzieli się również, jak wygląda nauka oraz jakie możliwości daje ukończenie tych studiów. Następnie uczniowie przymierzali urzędowe stroje przedstawicieli sądownictwa, by mogli poczuć się jak prawdziwi prawnicy uczestniczący w rozprawie sądowej. Po rozprawie uczniowie zwiedzali nowoczesne aule wykładowe wykorzystywane podczas zajęć studentów prawa. Była to interesująca lekcja, która dostarczyła uczniom wielu nowych wrażeń oraz pozwoliła lepiej zrozumieć działanie wymiaru sprawiedliwości.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!